Het bokbier seizoen is alweer volop aan de gang. IJbok in de koelkast en bij de Mitra nog een Texelse Stormbock en een Chouffe Bok 6666 gekocht. De laatstgenoemde heb ik op zaterdag gedronken met een restant Shropshire kaas erbij. Roodbruin bier met een koolzuurrijke beige schuimlaag erbovenop. Vanille zoet. Voor een bokbier licht zoet en toegankelijk. De bitters komen pas vrij de in afdronk.
Iconische kabouter

Duvel Moorgat
Zaterdag koos ik voor Chouffe Bok 6666. Brasserie Chouffe bestaat niet meer alleen uit de bekende La Chouffe zwaar blond. Het assortiment is flink uitgebreid. Chouffe Cherry, La Chouffe Alcoholvrij, Chouffe IPA, N’Ice Chouffe, Chouffe Lite 4%, Chouffe Bok en Mc. Chouffe. Het avontuur begon allemaal eind jaren 70’ in Achouffe, in het hart van de Belgische Ardennen. Het zijn twee schoonbroers die uit passie hun eigen craftbier gingen brouwen. Eerst in de garage van Chris schoonmoeder. Het inconische bier La Chouffe werd geboren op 27 augustus 1982. De hobby werd een succesverhaal en groeide uit tot een fulltime avontuur. In het begin alleen 75 cl. flessen. Pas in 2009 kwamen La Chouffe en Mc Chouffe in 33 cl. flessen op de markt. Om zich te blijven ontwikkelen met behoud van lokale identiteit en authenticiteit sloot Brasserie d’Chouffe zich in 2006 aan bij de familiebrouwerij Duvel Moortgat.
Belgische Bok
Bij Chouffe Bok 6666 is het alcoholpercentage aangepast aan de naam, alc. 6,66% vol. Het bier is roodbruin van kleur. Volle koolzuurrijke beige schuimlaag die redelijk snel vertrok. Aroma van vanille met tonen van gebrande koffie. Wel iets te vroeg gedronken. Was net uit de koelkast en nog iets te koud. Wat de smaak niet ten goede kwam. Voornamelijk zoet van smaak. Geen bok bitters. Voor een bok een kalme zoetheid en heel toegankelijk. Licht van alcohol en dronk dus makkelijk. Wat meer zoet in de afdronk om tot slot te eindigen met bittere smaken. Licht plakkend aan het verhemelte. Restant Shropshire erbij. Altijd goed en lekker! Een Belgische Bok in de karakteristieke dikke korte fles. Op de website van Chouffe staan een aantal adviezen waar dit bier mee combineert: Venkel, broccoli, asperges | Koriander, bieslook en gember | Zeeduivel, tonijn en mosselen | Fleur d’Audresselles et Beaufort Haut Alpage.
Brasserie Chouffe | Haufalize – België | Bok 6666 | Biertypen: Bock & Dubbelbock | Belgisch bok bier | Alc. 6,66% vol. | Korte dikke fles 330 ml. | Drinktemperatuur: 8º C | Ingrediënten: water, gerstemout, vloeibare invertsuiker, hop.

