Als was het alleen maar vanwege de naam, dit bier moet je gedronken hebben. De kleur is die van een afgebrande kerstboom, zwart. Mooi volle stevige espresso schuimlaag. Volle romige smaak, licht alcoholisch verwarmend. Shropshire kaas erbij. Ongelooflijk lekker! Uiltje Brewing Company is vooral bekend van de mooie etiketten en de bijzondere namen van de bieren. Zaterdag bezoek gehad en een 75 cl. fles Chimay Grand Réserve 2024 en een 75 cl. fles Gouden Carolus Cuvee van de Keizer Imperial Dark gedeeld. F•ck de kerstboom staat in de Fik! was een mooie afsluiter van het weekend.
Chimay Grand Réserve 2024
Ik moest op zaterdag werken, maar het was gelukkig van 08:00-15:00 uur. Nog snel even naar de markt voor het bekende ritueel, pikante kipgrillworst en kaas halen. We kregen vrienden op bezoek. Die hadden nog een mooi fles Chimay Grand Réserve 2024 meegenomen. Een collectors fles (75 cl.) van Grand Réserve wordt elke twee jaar in beperkte oplagen op de markt gebracht. Maar we begonnen met de Gouden Carolus Cuvee van de Keizer Imperial Dark van alc. 11% vol. (75 cl.), omdat de Chimay nog te koud was. De Imperial Dark was verdomd lekker! Vol, romig zoet en complex. Daarentegen was de Chimay andere koek. Meer droog en een werkbier, niet meteen toegankelijk. Maar genoten hebben we. Om het weekend af te sluiten op zondag met F*ck de kerstboom staat in de Fik!
De lekkerste bieren thuisbezorgd
Uiltje Brewing Company is bekend om zijn mooie bieretiketten en bijzondere namen. Maar ook van hun uitgesproken bieren. Ik ben één keer in Uiltje proeflokaal in Haarlem geweest en heb daar een bier met dropsmaak gedronken. Dat ging mij zelfs iets te ver. Zowel Uiltje brouwerij (Bingerweg 25, ver buiten het centrum) en Uiltje Bar (Zijlstraat 18, in het centrum vlak bij de Jopenkerk) bevinden zich in Haarlem.
De speerpunten van de brouwerij zijn:
*Een moment van ontspanning bieden in een gekke en stressvolle wereld.
*Kwaliteitsbieren bij Uiltje Brewing Company.
*Kenmerkende smaken van hun hoppige bieren.
* De lekkerste Nederlandse bieren thuisbezorgd?
Ze brouwen IPA’s, Witbier, Bockbier, Stouts en Barrel Aged bieren. Om een aantal te noemen: Which one of you nuts has got any guts?, You had me at hello, What’s up dute, Bird of prey en nog veel meer.
Ongelooflijk lekker!
F*ck de kerstboom staat in de Fik! heeft de kleur van een afgebrande kerstboom, zwart. Maar toen ik het kunstlicht er doorheen liet
schijnen kreeg het een rode gloed. Volle stevige espresso schuimlaag. Aroma’s van granen, alcohol, zoet en gebrande koffiebonen. Volle smaak, met koffiebitters. Licht alcoholisch
verwarmend. Met zoete toetsen. Geen koolzuur prikkeling. Afdronk begint zoet, om te eindigen met stevige koffie bitters en plakkend in de mond. Espresso achtige afdronk. Smaak, afdronk en plakken, vragen om langzaam drinken.
“ Het begon als een grap - Kunnen ze een Old School Nederlandse cocktail (Koffie + Cointreau + Tia Maria) transformeren in een stoofpot van Oatmeal Stout. Het antwoord: Ja, dat kunnen ze! In plaats van Cointreau lieten ze sinaasappelschillen in een mengsel van Arabica koffie vallen. Daarna Oatmeal toevoegen voor vanille romigheid.”
Shropshire kaas erbij. Ongelooflijk lekker!
Uiltje Brewing Company | Haarlem | F*ck de kerstboom staat in de Fik! | Orange & Coffee Oatmeal Stout | Biertypen: Stout [Oatmeal] | Alc. 10% vol. | Fles 330 ml. | Drinktemperatuur 12 C | Ingrediënten: Water, gerstemout, haver, hop, sinaasappelschil, koffie, gist.
