Ypra Hoppy Tripel

Rondje Almere gelopen en geluncht bij 30ML (Coffee & Food). Wilde nog naar een andere stad gaan, maar besloten op het station toch naar huis te gaan. Voor mij weer een mooie gelegenheid om een lekker bier te drinken thuis. Dat werd de Ypra Hoppy Tripel van Brouwerij Omer Vander Ghinste. Deze brouwerij bestaat alweer meer dan 125 en is 5 generaties verder. De Tripel is ook weer een pareltje van Ypra. Voorheen gebrouwen bij Brouwerij Vermeulen. Goudblond, fris fruitig en licht kruidig. Helderwitte schuimlaag. Mooi in balans. Voor een Tripel hoog in alcohol, alc. 10% vol. Dus langzaam drinken en genieten. Met tempé en blokjes kaas erbij ging dat uitstekend.

Brouwerij Vermeulen | Omer Vender Ghinste | Ypra Tripel

Brouwerij Vermeulen | Omer Vender Ghinste | Ypra TripelDonuts

Op zondag met mijn vrouw rondje Almere Centrum gelopen. Voor de broodnodige beweging, maar ook voor een koffie (Cortade small) bij IJs & Co. Later nog geluncht bij 30ML (Coffee & Food). Alweer een nieuwe horecazaak in Almere. Dit is hun 5e vestiging, nog 2 in Amsterdam, 1 in Hilversum en 1 Utrecht. De Avo-licious - avospread, rucola, avocado, 2 gepocheerde eitjes, cherrytomaten, pijnboompitten, knoflookolie, chilivlokken en peterselie - smaakte heerlijk. Grote jus d’orange erbij. Daarna richting station gelopen, wilde misschien nog met de trein naar een andere stad. Maar we besloten toch naar huis te gaan. Op het station nog twee Donuts gegeten. Prijzig maar lekker. Gaf mij de gelegenheid om thuis weer een lekker bier te drinken. Ik kende Ypra al van het blonde bier, maar ik wist niet dat er ook een Tripel wordt gebrouwen.

Brouwerij Vermeulen | Omer Vender Ghinste | Ypra TripelOmer en Tripel LeFort

Brouwerij Omer Vander Ghinste lanceerde het blond Ypra-bier in mei 2023. In het voorjaar van november 2024 werd de krachtige, hoppige Tripel (10% alcohol, hoog voor een Tripel) geïntroduceerd. Ypra was het paradepaardje van Brouwerij Vermeulen. Echter in november 1976 sto[te de brouwerij. In 2021 bracht de eigenaar van Omer Vander Ghinste beide brouwfamilie samen. En wat mij betreft met groot succes. Beide bieren smaken fantastisch en de uitstraling is perfect. Mooi glas, in mooie grote letters Ypra op het glas en de fles met een mooie kleurstelling. Aan de marketing is gedacht. Brouwerij Omer Vander Ghinste is vooral bekend van OMER. Traditioneel Blond en Tripel LeFort. Brouwerij Vermeulen | Omer Vender Ghinste | Ypra TripelHet is een familiebrouwerij uit Bellegem België, vlakbij Kortrijk en de Franse grens. De Brouwerij bestaat alweer meer dan 125 jaar en is 5 generaties verder.

Tempé en blokjes kaas

De kleur van Ypra Hoppy Tripel is goudblond en licht troebel met in het midden koolzuur die naar boven bruist. Afgetopt met een helderwitte pluizige en glas plakkende schuimlaag. Tonen van mout en kruidig. Fris fruitig aroma. Licht romige smaak. Mondgevoel licht bruisend van het koolzuur. Fris van smaak en licht kruidig. Zoet en bitter zijn mooi in evenwicht. Korte subtiele licht zoete afdronk. Licht bitter en prikkelend aan het verhemelte. Blijft toch lang plakken en is voor een Tripel hoog in alcohol (alc. 10% vol.). Dus zoals zo vaak, langzaam dronken en lang genieten. Met tempé en blokjes kaas erbij ging dat uitstekend. Op de fles beschreven als: “Een hoppige tripel van hoge gisting met een volle smaak, zachte bitterheid en frisse, fruitige aroma’s. Hergisting op fles.”

Brouwerij Vermeulen | Brouwerij Omer Vander Ghinste | Bellegem – België | Ypra Hoppy Tripel | Biertypen: Tripel | Alc. 10% Vol. | Fles 33 cl. | Drinktemperatuur 4º C | Bier: Bevat gerstemout en tarwe.

Een reactie plaatsen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *